Temmuz 23, 2022

YARÊ REWŞAN'IN SESİYLE YENİDEN HAYAT BULDU!

Eser, Prograssive Folk tarzında düzenlendi ve sitem dolu bir aşk hikayesini anlatıyor. Yarê Kürtçe'de sevgili demek. Düzenlemeler geçmiş ile günümüz arasında bağ kuracak kadar güçlü. Eserin icrasında Cenk Erdoğan, Ediz Hafızoğlu, Hakan Gürbüz gibi usta isimler yer alıyor. Rewşan'ın sıradışı yorumuyla yeniden hayat bulan Yarê, Ağustos 2022 Spotify Equel Turkiye dinleme listesine girdi. Tasarımını Melek Boçoğlu'nun yaptığı Yarê kapağı, GMK 41. Grafik Tasarım Sergisinde Türkiye'nin en iyi tasarımlarından biri olarak sergilendi.

Yarê eski kuşağın en güzel şarkılarından olsa gerek. Rewşan şarkıyı kaydetmeye karar verdiğinde büyük usta Şivan Perwer epey mutlu olur ve der ki " Yeni kuşak müzisyenler ile aramızda güçlü bir köprü kurulmalı. Bu şarkıların tamamı halkımıza ait, Yarê de sitem dolu hikayesiyle en özel eserlerden biri. Bugünkü kuşak, bu şarkıları farklı tür ve yorumlarla sizden dinleyebilmeli, bunu yapmak başlı başına büyük bir kültürel katkıdır."

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram